Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

از مطهری تا ایدئولوگ های کوتوله

از مطهری تا ایدئولوگ های کوتوله

روزگاری که باهنرها و طالقانی ها بودند آیا نوبت به این کوتاه قامتان بی سواد می رسید.

با اینکه مدتی است از شهادت عالم الهی دان، فیلسوف کبیر، مرتضی مطهری گذشته است اما جای خالی او بیش از پیش احساس می شود.
ارائه بینش فکری و راهبری افکار جوانان حزب اللهی عملی است که از همچون اویی بر می آمد که البته با کمال تاسف بعد از او به دلایلی افرادی که به عنوان جایگزین در جامعه ایدئولوگ ها آمدند اشخاصی بی بهره از رشته های مرتبط دانشگاهی در حیطه علوم اسلامی و حوزوی بودند. 


چو بیشه تهی ماند از نره شیر         شغالان درآیند آن‌جا دلیر
چو بیشه ز شیران تهى یافتند           سگان فرصت روبهى یافتند 


این طیف خود را محققان عرصه آخر الزمان شناسی و فراماسونر پژوهی می پندارند و از خلا پیش آمده استفاده کرده و با تبیین مسائلی به دور از فائده برای تدین مردم، چرندیاتی را به نام معارف دینی به "نسل جوان تلگرامی" تزریق کردند.
جوانی که معرفت خود را ازگروه هایی مثل تلگرام و سایت می گیرد و دست در دست مجتهدان علوم عقلی و نقلی نگذاشته پس حرف های سست و بی بنیان اساس تفکر او را تشکیل می دهد.


وضع علوم انسانی امروز ما این طور شده که هر کس در گوشه ای به اندازه توانش چند نفری را به دور خود جمع کرده و برداشت های خود را از دین مدعیانه بیان می دارد.
وقتی ما مدعیان دروغین را در برنامه های مستند تلوزیونی می بینیم شاید با خود می اندیشیم چه جاهلانی هستند تابعان آن ها که پیروی از این کاذبین کرده اند اما خود را عاقل می دانیم در صورتی که معلوم نیست در امر اندیشه از چه کسی منبعث هستند.


برخی از این طیف مدعی دکترین هستند که به دلیل خلا فکری، چندی پیش یکی از این مدعیان دروغین گفت فلاسفه چه خدمتی به اسلام کرده اند....
فیلسوف بزرگ مرتضی مطهری به اسلام هیچ خدمتی نکرده آن وقت دکترین دارهای قلابی خادم اسلام شده اند.


چه دارد از علوم اسلامی به نسل جوان تزریق می شود.


روزگاری که باهنرها و طالقانی ها بودند آیا نوبت به این کوتاه قامتان بی سواد می رسید.
امروزه مباحث انحرافی و توهم زا تحت عنوان شیطان شناسی و فراماسونر پژوهی در کشور به وسیله افراد فاقد صلاحیت علمی برگزارمی گردد که از حیث محتوایی بسیار سطحی و غیر واقعی است و به جای آن که جوان و نوجوان ایرانی با معارف حقه شیعه و اسلام آشنا شود با یاوه های اسطوره ای مشغول می گردد.


طرح مباحث ظلمانی و جذابیت بخشیدن به وسیله عناصر تخیلی برای جذب مرید یکی از ویژگی های این افراد است.
ایدئولوگ کبیر اسلام و نور خدا خمینی(ره) کبیر، اندیشه و تفکراتش مهجور مانده و عده ای در حال تحریف آن هستند و حرف این روز جوانان حزب اللهی شده نمادهای ماسونی....
مفاهیم سبک اشخاص را مانند پر کاه بار می آورند که به اندک نسیمی به هر طرف رانده می شوند اما معارف عمیق قرآنی که نور حضرت الله است انسان را بسیار محکم و مانند کوه ها بار می آورد.
آموزه های قرآن کریم، نتیجه اش سلمان و ابوذر می شود و ثمرات مروجان شیطان شناسی نوجوان در معرض گناهی که آمده از دین نور بگیرد اما بدتر در ظلمات رفته است می شود.
جلسات تفسیر قرآن بسیار اندک و آن جایی هم که پرداختی به قرآن می شود از حیطه تجوید ظاهری معمولا فراتر نمی رود.
جالب است آن جا هم که تفسیری ارائه می شود با رویکرد خاص اخلاقی معمول شرح شده و از سایر جوانب قرآن غفلت می شود.
چنانچه از فهم هرمنوتیک حقیقی بسیار دور شده ایم اگرچه به قول حضرت امام خمینی(ره) همه آیات قرآن در بر دارنده مسائل اخلاقی هستند اما همچنین ایشان از انحصار نگری به قرآن کریم، گله می کنند.
من حیث المجموع، نوجوان ما اصول شیطان پرستی را بیشتر از اندیشه اسلامی تحقیق کرده و این به آن جهت است که مفاهیم اسلامی خوب عرضه نشده و مسائل غیر اسلامی مثل ماسون شناسی با جذابیت کاذب مظرح شده اند.
جالب اینکه حتی خود مباحث ماسونی و مطالب حوزه عرفان کاذب که توسط این افراد مطرح شده فاقد ارزش علمی است. مثلا در مبحث ماسونی مطلب را طوری القا می کنند که مخاطب در حجابی از نمادها و نشانه ها می ماند و ذهن او از درک عمق توان این گروه ها باز می ماند


به عبارتی با نشان دادن کف روی آب ذهن را به عمق مسائل نمی رسانند یعنی افرادی که در این جلسات شرکت می کنند به حدی ذهنشان خراب شده که هر چه که می بینند به یاد ماسون ها بیفتند وعلائم آن ها را بجویند.
این همان است که ماسون ها می خواهند، می خواهند جای خدا را بگیرند در ذهن انسان اما عرفان اسلامی می گوید :
دلی کز معرفت نور و ضیا دید به هر چیزی که دید اول خدا دید
در مجموع باید در شاخص کردن افراد و شاخص شدن آن ها تحقیق کرد و نباید خیلی راحت تحت تاثیر احساسات، بنیاد فکری برای خود بنا کرد.

 

ارسال نظر

خوش آمدید

سلام، من وحید زاهد هستم

توفیق تحصیل در رشته ادیان و عرفان در دوره کارشناسی ارشد را داشتم و در حال حاضر مشغول تبلیغ و ترویج مسائل بنیادی در حوزه  دین و فلسفه هستم

استفاده از مباحث مطرح در وبلاگ فقط با ذکر منبع بلا مانع است 

. . .

مشاوره، آموزش، طراحی و ساخت فروشگاه اینترنتی

آمار

  • بازدید امروز: 22
  • بازدید دیروز: 29
  • بازدید کل: 51738

مشاوره، آموزش، طراحی و ساخت فروشگاه اینترنتی